loading

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی


تونیک های پوستی متشکل شده اند از:عصاره گیاهان علفی، گل ها، سرکه، گلاب، آب شکوفه پرتقال یا نارون کوهی و سایر عصاره های ملایم است اگر پوست چربی داشته باشید باید از مقدار بیشتری نارون کوهی استفاده کنید

انواع تونیک های پوستی عبارتند از:

پاک کننده لک ها

عرق گل آقطی اثر پاک کنندگی مطلوب روی پوست دارد و برای پاک کردن پوست از لکه و لطیف ساختن آن استفاده می شود. دارای اثر تسکینی و التیامی نیز است. یک خانم ایرلندی هنگامی که برای محافظت در مقابل باد و سوزش نور خورشید، هیچ چیز در دست نداشت، از عصاره گل آقطی استفاده کرد که بسیار مؤثربود. برای ساخت آن، یک مشت پر بزرگ گل آقطی را بشویید و ۶ قاشق سوپ خوری از گل تازه یا ۲ قاشق سوپ خوری گل خشک را در داخل یک ظرف دهان گشاد و بزرگ ریخته، ۲فنجان آب جوش روی آن بریزید تا سطح آن را کاملا بگیرد و بگذارید که در طول شب در آن غوطه ور باشد. روز بعد، آن را صاف کنید. اکنون حدود ۲ فنجان عرق گل آقطی طلایی کمرنگ با رایحه معطر دارید. عرق گل آقطی را می توانید به تنهایی یا همراه با تونیک های ترکیبی و پیچیده استفاده کنید.

کاهش التهاب

۳ تا ۴ قاشق سوپ خوری از برگ های ختمی را با یک چهارم لیتر آب مخلوط کنید، در آن را بگذارید تا به مدت ۵ دقیقه به آرامی بجوشد. ۲۰دقیقه به حال خود بگذارید، سپس آن را صاف کنید. تونیک موردنظر آماده است. ختمی درختی دارای خصوصیات تسکین دهندگی باارزشی است. اعراب بادیه نشین بسیار از آن استفاده می کنند

برطرف کننده پف صورت

۳۰ گرم به دانه را به مدت ۵ دقیقه در۲۰۰ میلی لیتر آب جوشانده، سپس این مایع لزج را از صافی عبور دهید. پس از سرد شدن، آن را با ۵۰ میلی لیتر عرق هاماملیس مخلوط کنید. از آنجا که این تونیک بسیار ملایم است، می توان از آن برای تمیز کردن پوست حساس اطراف چشم ها استفاده کرد. پف آلودگی پلک ها و تورم کیسه های اشکی را می توان با این تونیک برطرف کرد، بدین ترتیب که هر صبح و شب کمی از آن را توسط نوک انگشت اشاره با ضربه های آرام و بدون فشار روی پوست دور چشم بمالید. با استفاده از این تونیک، ترک های پوست سریع تر علاج می شوند.

روشن کننده پوست

روشن کننده پوست

روشن کننده پوست

۰۳میلی آب را بجوشانید و حدود یک فنجان گل قاصدک و ۲ قاشق غذا خوری برگ خشک شده سدر را به آن اضافه کنید، بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد، سپس آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید سرد شود. مایع را از صافی رد کرده و دو قطره روغن عصاره گریپ فروت را به آن اضافه کنید، محلول را در ظرفی ریخته و خوب تکان دهید تا یکدست شود. هفته ای ۲ تا ۳ بار از این تونیک جهت پاکسازی پوستتان استفاده کنید، این تونیک برای پاکسازی و تمیز ساختن منافذ عمیق بسیار موثر است و تا حدودی به سفید و روشن تر شدن پوست کمک خواهد کرد.

نحوه مصرف تونیک

معمولا باید با یک تکه تنظیف یا پنبه آرایشی سفید تونیک یا جمع کننده را به آرامی روی صورت بمالید، اما اگر پوست شما به نظر تنبل و پژمرده می آید، باید کار بیشتری کنید و با حرکات تند و سریع ضربه ای، پوست را ماساژ دهید. جوانسازی از این طریق موجب تحریک جریان خون به سمت پوست شده و باعث می شود که پوست هم به طور طبیعی پاسخ داده و سلول ها را تغذیه کند (مثل آویزان کردن سر از لبه تخت که خون را به صورت می کشاند). از یک پارچه نمناک یک بالشتک کوچک تهیه کنید. آن را با تونیک پوستی خود مرطوب سازید و روی پوست ماساژ دهید. روی گردن و چانه بیش از جاهای دیگر مانور دهید اما از جاهایی که عروق آنها شکسته اند، دوری کنید حواستان باشد که بهتر است روی گونه ها فشار زیادی وارد نکنید.

 

منبع: نمناک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید