loading

برای ماندگاری بیشتر آرایش صورت در روزهای گرم آفتابی چه کار باید بکنیم؟

۱۰ ترفند برای ماندگاری بیشتر آرایش صورت در روزهای گرم آفتابی

۱۰ ترفند برای ماندگاری بیشتر آرایش صورت در روزهای گرم آفتابی


احتمالا برای شما هم بارها پیش آمده که با یک آرایش جذاب و شیک از خانه خارج شده‌اید اما پس از چند ساعت آرایش‌تان به هم ریخته و از حالت شیک اولیه خارج شده است، مخصوصا در روزهای گرم بهار و تابستان به علت عرق کردن صورت، احتمال این که آرایش‌تان به هم بریزد بسزیاد است. اما برای ماندگاری آرایش در طول روز چه راه کارهایی وجود دارد؟ در این مطلب ۱۰ ترفند برای ماندگاری آرایش صورت را بیان خواهیم کرد.

۱. پیش از آرایش پوستتان را پاکسازی کنید

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

پاکسازی و آماده‌کردن پوست برای آرایش یکی از مهم‌ترین مراحل آرایش صورت است که باعث ماندگاری آرایش می‌شود. در این مرحله باید پوست‌تان را به خوبی لایه‌برداری و آبرسانی کنید.

لایه‌برداری باعث می‌شود پوست شاداب‌تر شود و سلول‌های مرده‌ی پوست باعث کدر شدن صورت نشوند. آبرسانی باعث می‌شود که مواد آرایشی بهتر جذب پوست شما شوند و همچنین چین و چروک‌های ریز پوست پس از آبرسانی کمتر نمایان شوند و از پوسته‌پوسته شدن پوست هم جلوگیری می‌شود. برای لایه‌برداری از انواع اسکرابرها می‌توانید استفاده کنید و پس از آن با استفاده از ماسک‌ها یا کرم‌های آبرسان، پوست‌تان را آبرسانی کنید.

۲. از پرایمر استفاده کنید

پرایمر استفاده کنید

پرایمر استفاده کنید

پرایمر‌ها باعث افزایش ماندگاری آرایش می‌شوند و از ماسیده‌شدن کرم‌پودر روی پوست جلوگیری می‌کنند. بهتر است از پرایمرهایی که بر پایه‌ی آب هستند استفاده کنید چرا که این پرایمر‌ها از پرایمرهایی که بر پایه‌ی روغن هستند ماندگاری بیشتری را ایجاد می‌کنند. پس از پاکسازی و آبرسانی، پرایمر را به خوبی روی صورت‌تان بمالید تا کاملا جذب شود.

۳. از کرم پودر مناسب استفاده کنید

انتخاب کرم پودر مناسب

انتخاب کرم پودر مناسب

یکی از کلیدی‌ترین ترفندها برای افزایش ماندگاری آرایش، استفاده از کرم‌پودر‌هایی است که بر پایه‌ی آب هستند. معمولا محصولات بر پایه‌ی روغن با وجود گرما و رطوبت ماندگاری خود را از دست داده و به اصطلاح می‌ریزند. همچنین به خاطر داشته باشید که کرم‌پودر‌های مات بیشتر از کرم‌پودر‌های شاین ماندگاری دارند بنابراین اگر می‌خواهید آرایش‌تان دوام داشته باشد، بهتر است از کرم‌پودر‌های مات استفاده کنید.

۴. از پودر فیکس استفاده کنید

استفاده از پودر فیکس

استفاده از پودر فیکس

پودر فیکس و یا هر محصول دیگر پودری مانند پنکک‌های پودری و… نقش بسیار مهمی در تثبیت زیرسازی پوست و همچنین آمادگی آن برای آرایش دارند. به مرحله‌ی استفاده از پودر فیکس «بیک کردن» هم گفته می‌شود.

پس از این که پوست‌تان را با کرم‌پودر به خوبی آماده‌سازی کردید، براش یا اسفنج آرایشی‌تان را به پودر فیکس آغشته کرده و لایه‌ی نازکی از آن را به طور ضربه‌ای روی اجزای صورت بزنید. اجازه دهید پودر فیکس حدود ۳ الی ۱۰ دقیقه روی پوست صورت بماند و سپس آن را با استفاده از براش آرایشی، به خوبی محو کنید. چنانچه تمایل داشتید آرایش‌تان ماندگاری بیشتری داشته باشد، بهتر است ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس عمل فید کردن را انجام دهید. در غیر این صورت، اگر می‌خواهید آرایش سبک‌تری داشته باشید، مدت زمان ۳ دقیقه هم کافی است. پودر فیکس را می‌توانید برای زیر چشم، روی پیشانی، خط خنده، بینی و چانه‌تان به کار ببرید. با استفاده از پودر فیکس در این نواحی پوست صورت‌تان حالت طبیعی‌تر و یک‌دست‌تری خواهد داشت و ماندگاری آرایش صورت هم تا چندین ساعت افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: انواع فر مو و نحوه مراقبت از آنها؛ مو فرفری‌ها حتما بخوانند

۵. از لوازم آرایشی ضد آب استفاده کنید

لوازم آرایشی ضد آب

لوازم آرایشی ضد آب

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین رمزهای افزایش ماندگاری آرایش، استفاده از لوازم ضد‌ آب مانند خط چشم، مداد چشم و ریمل ضد آب است؛ این محصولات طوری فرموله شده‌اند که در برابر رطوبت دوام داشته باشند. اگر از محصولات ضد آب استفاده نکنید ممکن است آرایش‌تان در اثر عرق کردن و یا گرمای زیاد خراب شود.

۶. هر چه کمتر آرایش کنید، آرایش‌ ماندگارتری خواهید داشت

آرایش کمتر ماندگاری بیشتر

آرایش کمتر ماندگاری بیشتر

خیلی از خانم‌ها فکر می کنند هر چه بیشتر آرایش کنند و مواد آرایشی بیشتری را لایه لایه روی هم استفاده کنند آرایش ماندگا‌رتری خواهند داشت. در حالی که در عمل این طور نیست. به صورت کلی احتمال به هم ریختن و خراب شدن آرایش‌های غلیظ بیشتر است. پس بهتر است به میزان کمتری از کرم‌پودر و سایر لوازم آرایشی استفاده کنید. هر چه آرایش سبک‌تری داشته باشید، مواد آرایشی بهتر جذب پوست‌تان می‌شوند و ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

۷. از اسپری فیکس استفاده کنید

اسپری فیکس

اسپری فیکس

اسپری فیکس باعث ماندگاری هرچه بیشتر کرم پودر و همچنین سایه‌ی چشم شما خواهد شد. در آخرین مرحله‌ی آرایش کمی اسپری فیکس را روی صورت‌تان اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود. زمانیکه صورت‌تان هنوز خشک نشده به هیچ عنوان به آن دست نزنید تا اسپری آرایش‌تان را به خوبی فیکس کند.

۸. دو لایه رژ بزنید

رژ لبابتدا لایه‌ای رژ لب مات یا مداد لب بزنید. مقدار اضافه‌ی رژ لب را با دستمال کاغذی از روی لب‌ها پاک کنید. کمی پودر تثبیت‌کننده رژ لب یا پنکیک بزنید و سپس یک لایه‌ی دیگر از رژ لب استفاده کنید.

۹. به صورت‌تان دست نزنید

یکی از دلایل اصلی خراب شدن آرایش این است که بعضی افراد در طول روز مدام به صورت و چشمان‌شان دست ‌می‌زنند. سعی کنید در طول روز به صورت، چشم‌ها و لب‌هایتان دست نزنید. چنانچه این عادت دست زدن به اجزای صورت را ترک کنید خواهید دید که آرایش ماندگار‌تری خواهید داشت.

۱۰. از کاغذ بلات استفاده کنید

کاغذ بلات

کاغذهای بلات (Blotting Papers) کاغذهای مخصوص جذب‌کننده‌ی چربی هستند که می‌توانند چربی اضافه‌ی صورت‌تان را به خود جذب کنند و ماندگاری آرایش‌ را افزایش دهند. کاغذهای بلات را خودتان در منزل هم می‌توانید درست کنید، به این صورت که چند عدد دستمال توالت و یا فیلتر قهوه را برش بدهید و آنها را با پودر فیکس آغشته کنید، کاغذها را تکان دهید تا پودر اضافی روی کاغذها بریزد. این کاغذها را می‌توانید در کیف آرایش‌تان نگه دارید و چربی اضافی صورتتان را با آن‌ها جذب و محو کنید.

سخن آخر

به خاطر داشته باشید که تمیز کردن آرایش پس از بازگشت به منزل هم بسیار اهمیت دارد. به هیچ عنوان با آرایش نخوابید و حتما با استفاده از مواد شوینده‌ی مناسب و پاک‌کننده‌های آرایش‌، صورتتان را پاک کنید.

منبع: finder

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید